Międzynarodowy Dzień Tańca

Nie na wielkiej scenie i bez wytężonych prób oraz przygotowań, za to z oryginalnym i nietypowym pomysłem, postanowiliśmy przypomnieć o sobie podczas Międzynarodowego Dnia Tańca. W czasie, gdy widzowie nie mogli przyjść na koncert zespołu z powodu pandemii - zespół przyszedł do widzów. Tym razem naszą publiką byli mieszkańcy jednego ze szczecińskich osiedli, którzy z balkonów i okien własnych mieszkań mogli oglądać spontaniczny, polonezowy korowód.

Rytmiczny marsz pośród alejek zakończyło odśpiewanie pieśni finałowej z naszego spektaklu Verbum Nobile przez solistkę, Zofię Ossowską. Zaakcentowaliśmy tym samym, że obecna sytuacja pokrzyżowała również plany koncertu na scenie Opery na Zamku. Trwanie w nadziei i konfrontacja z rzeczywistością – tak można podsumować symbolicznie całość wydarzenia, gdzie radość z bycia razem i gest wypuszczenia kolorowych balonów, kontrastowały z przepisowymi odstępami i obowiązkowymi maseczkami.

Całą akcję można zobaczyć w materiale TVP 3, a piosenkę finałową na naszej stronie facebookowej.

Napisane: 28 kwietnia 2020
Krzysztof Dąbrowski

Już 22 lata z Wami!!!

Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie promuje Polski folklor i tradycję, skupiając w swoim kręgu młodych i starszych pasjonatów polskiego folkloru, gdzie zawiązują się  prawdziwe przyjaźnie, tworząc jedną wielką rodzinę zakochaną w polskiej tradycji. 

+48 501 923 882 - Ewa
+48 505 862 121 - Krzysztof

ul. Ku Słońcu 35/8 71-046 Szczecin
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wspiera nas
Pomorze Zachodnie


Projekt i wdrożenie strony internetowej: Studio Graficzne BluePoint
© 2019 - ZPiT Szczecinianie All rights reserved.