Powitanie Zespołowego Gryfusia

Z okazji 75-lecia polskiego Szczecina na Jasnych Błoniach pojawiły się nowe maskotki naszego miasta – Gryfusy, nazywane przez nas czule Gryfusiami. Kilkanaście szczecińskich organizacji i instytucji otrzymało możliwość pomalowania własnego Gryfusia na swój, oryginalny sposób. Obok Gryfusia marynarza, piłkarza czy muzyka stanął także nowy członek ZPiT Szczecinianie. Nasz Gryfuś ma piękne spodnie w krakowskie pasy, zespołową koszulkę i lubelski kapelusz. Zachęcamy do odnalezienia go na Jasnych Błoniach i zrobienia sobie zdjęcia.

Miło nam także ogłosić, że Gryfuś-Szczecinianin został uznany zdaniem internautów za „mistera” w głosowaniu na stronie gs24.pl. Dziękujemy i na pewno przekażemy mu tę dobrą wiadomość!

Napisane: 5 lipca 2020
Krzysztof Dąbrowski

Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie promuje Polski folklor i tradycję, skupiając w swoim kręgu młodych i starszych pasjonatów polskiego folkloru, gdzie zawiązują się  prawdziwe przyjaźnie, tworząc jedną wielką rodzinę zakochaną w polskiej tradycji. 

+48 501 923 882 - Ewa
+48 505 862 121 - Krzysztof

Sala taneczna
ul. Ku Słońcu 124, 71-073 Szczecin

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wspiera nas
Pomorze Zachodnie


Projekt i wdrożenie strony internetowej: Studio Graficzne BluePoint
© 2019 - ZPiT Szczecinianie All rights reserved.