Pomóżmy Wpisać Poloneza na Listę Reprezentatywną UNESCO

Zachwycał królów, inspirował wielkich kompozytorów i stał się muzycznym symbolem Polski na świecie. Polonez, bo o nim mowa, ma szansę zostać wpisany na Listę Reprezentatywną Niematerialnego Dziedzictwa UNESCO.

Trwa ogólnopolska akcja "Teraz polonez!" organizowana przez Balet Cracovia Danza, której celem jest promocja tańca oraz ochrona i rewitalizacja jego tradycji. ZPiT Szczecinianie również wspierają akcję, by nasze niematerialne dobro narodowe stało się dziedzictwem światowym.

W 2015 roku polonez został wpisany na Krajową Listę wraz z mazurem, kujawiakiem, krakowiakiem i oberkiem. Dziś ma szansę rozwinąć swoją "karierę" i wspiąć się o krok wyżej. Szczegóły akcji oraz listę poparcia znajdą Państwo w poniższych linkach. Zapraszamy również do zobaczenia poloneza w naszym wykonaniu ze spektaklu "Verbum nobile - szlacheckie słowo honoru" w Operze na Zamku w Szczecinie. 

Napisane: 10 lutego 2020
Krzysztof Dąbrowski

Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie promuje Polski folklor i tradycję, skupiając w swoim kręgu młodych i starszych pasjonatów polskiego folkloru, gdzie zawiązują się  prawdziwe przyjaźnie, tworząc jedną wielką rodzinę zakochaną w polskiej tradycji. 

+48 501 923 882 - Ewa
+48 505 862 121 - Krzysztof

Sala taneczna
ul. Ku Słońcu 124, 71-073 Szczecin

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wspiera nas
Pomorze Zachodnie


Projekt i wdrożenie strony internetowej: Studio Graficzne BluePoint
© 2019 - ZPiT Szczecinianie All rights reserved.