Międzynarodowy Dzień Tańca w "Krzemieniu"

Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Tańca uczciliśmy wyjątkowym koncertem w Domu Kultury "Krzemień" w szczecińskich Podjuchach. Program w reżyserii Łukasza Netera obfitował w niespodzianki i różnorodność stylów tanecznych. Oprócz suit i układów, które należą do stałego repertuaru naszych występów, pokazaliśmy również "szkołę baletową" w wykonaniu najmłodszej grupy reprezentacyjnej oraz mazura w wykonaniu grupy dorosłej. Koncert odbył się pod patronatem Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.

Międzynarodowy Dzień Tańca został ustanowiony w 1982 r. przez Komitet Tańca (ITI-UNESCO) Międzynarodowego Instytutu Teatralnego. 29 kwietnia wybrano na pamiątkę wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jean-Georges’a Noverre’a – była to data jego chrztu. Wszystkim tancerzom życzymy samych sukcesów, spełnienia artystycznych marzeń oraz nieustającej miłości do tańca. 

Napisane: 2 maja 2022
Krzysztof Dąbrowski

Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie promuje Polski folklor i tradycję, skupiając w swoim kręgu młodych i starszych pasjonatów polskiego folkloru, gdzie zawiązują się  prawdziwe przyjaźnie, tworząc jedną wielką rodzinę zakochaną w polskiej tradycji. 

+48 501 923 882 - Ewa
+48 505 862 121 - Krzysztof

Sala taneczna
ul. Ku Słońcu 124, 71-073 Szczecin

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wspiera nas
Pomorze Zachodnie


Projekt i wdrożenie strony internetowej: Studio Graficzne BluePoint
© 2019 - ZPiT Szczecinianie All rights reserved.