Ocalić od Zapomnienia – Pokolenia Pokoleniom

W sobotę 9 września zostaliśmy zaproszeni do Golczewa, gdzie pod Honorowym Patronatem Starosty Kamieńskiego odbyło się Uroczyste Spotkanie z Pierwszymi Osadnikami Ziemi Golczewskiej pod hasłem: „Ocalić od Zapomnienia – Pokolenia Pokoleniom”. Na spotkanie przybyło prawie 70 najstarszych mieszkańców Golczewa i gminy Golczewo.

„Spotkanie zakończył występ Zespołu Pieśni i Tańca „Szczecinianie”, który zakończył występ tradycyjnym „Sto lat” na cześć pionierów Ziemi Golczewskiej." 

„Chociaż pochodzą z różnych stron to teraz są tutejsi..." 
Spotkanie z pierwszymi osadnikami ziem zachodnich to była wspaniała okazja żeby wystąpić dla szanownych pionierów oraz co ważniejsze, aby porozmawiać i posłuchać o pierwszej kulturze ludowej na tych ziemiach.

19 wrzesień 2017

Już 22 lata z Wami!!!

Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie promuje Polski folklor i tradycję, skupiając w swoim kręgu młodych i starszych pasjonatów polskiego folkloru, gdzie zawiązują się  prawdziwe przyjaźnie, tworząc jedną wielką rodzinę zakochaną w polskiej tradycji. 

+48 501 923 882 - Ewa
+48 505 862 121 - Krzysztof

ul. Ku Słońcu 35/8 71-046 Szczecin
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wspiera nas
Pomorze Zachodnie


Projekt i wdrożenie strony internetowej: Studio Graficzne BluePoint
© 2019 - ZPiT Szczecinianie All rights reserved.