Szczecinianie Jadą do Chin

Realizując swoje taneczne i muzyczne pasje folklorystyczne jako ZPiT SZCZECINIANIE zostaliśmy zaproszeni na międzynarodowy Festiwal Kultur odbywający się w Chinach – THE 25TH CHINA CENTRAL PLAINS INTERNATIONAL CULTURE FESTIVAL 2019.

Jest to dla Nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt móc reprezentować Polskę oraz naszą bogatą kulturę w tak odległym i odmiennym kulturowo od nas zakątku świata.

Wraz z dwudziestoma folklorystycznymi zespołami z całego świata weźmiemy udział w licznych koncertach i paradach największego w Chinach - Festiwalu Kultur. Corocznie, ceremonię otwarcia na żywo ogląda około 40 tys. osób, a 5 milionów przed telewizorami!

Znaczną częścią grupy reprezentacyjnej jadącej do Chin jest młodzież ucząca się i studenci, dla których pokrycie całości lub większej części kosztów wyjazdu jest po prostu niemożliwa. Intensywny udział w próbach, praca nad programem koncertów - to część jaką młodzież ze swojej strony zainwestowała w 100% , jednak składki do „świnki skarbonki” potrzebują Waszego wsparcia!

Wierzymy, że dzięki Waszej pomocy oraz zaufaniu jakim nas obdarzyliście, znając nasze zaangażowanie, upór w ciągłym rozwoju i pracę, którą wykonujemy na rzecz krzewienia polskiej kultury - zechcecie wesprzeć nas w sfinansowaniu tego przedsięwzięcia i dorzucicie „cegiełkę” do promocji polskiego folkloru na świecie!

Gorąco zapraszamy Państwa na wspólną podróż do źródeł - w głąb polskiej kultury, o której Hanna Szymanderska pisała: "znać na pewno warto, a całkowicie przekreślić i zagubić w gorączce dzisiejszego życia byłoby chyba szkoda".

27 marzec 2019

Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie promuje Polski folklor i tradycję, skupiając w swoim kręgu młodych i starszych pasjonatów polskiego folkloru, gdzie zawiązują się  prawdziwe przyjaźnie, tworząc jedną wielką rodzinę zakochaną w polskiej tradycji. 

+48 501 923 882 - Ewa
+48 505 862 121 - Krzysztof

Sala taneczna
ul. Ku Słońcu 124, 71-073 Szczecin

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wspiera nas
Pomorze Zachodnie


Projekt i wdrożenie strony internetowej: Studio Graficzne BluePoint
© 2019 - ZPiT Szczecinianie All rights reserved.