Szczecinianie w Chinach

W dniach 7-14 maja mieliśmy przyjemność wziąć udział w międzynarodowym festiwalu „China Central Plains International Culture Festival”, który odbył się w Chinach, a dokładniej w miejscowości Sanmenxia.

Każdego dnia braliśmy udział w koncertach i paradach, które odbywały się w najważniejszych dla mieszkańców Chin miejscach. Warto wspomnieć, że jest to największy tego rodzaju festiwal w Chinach. Festiwalowe występy oglądała nawet kilku milionowa publiczność! Nasz pobyt w Azji nie opierał się tylko na śpiewaniu i tańczeniu, był też czas na zwiedzanie, m.in. Pekinu.

Jest to dla nas ogromny zaszczyt i wyróżnienie, że mogliśmy reprezentować Polskę w tak odległym i odmiennym kulturowo państwie. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem organizacji tak dużego i wspaniałego przedsięwzięcia. Z Chin wyjechaliśmy z zaproszeniami na kolejne festiwale, które odbędą się m.in. w Chinach czy Indonezji.

Napisane: 8 maja 2019

Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie promuje Polski folklor i tradycję, skupiając w swoim kręgu młodych i starszych pasjonatów polskiego folkloru, gdzie zawiązują się  prawdziwe przyjaźnie, tworząc jedną wielką rodzinę zakochaną w polskiej tradycji. 

+48 501 923 882 - Ewa
+48 505 862 121 - Krzysztof

Sala taneczna
ul. Ku Słońcu 124, 71-073 Szczecin

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wspiera nas
Pomorze Zachodnie


Projekt i wdrożenie strony internetowej: Studio Graficzne BluePoint
© 2019 - ZPiT Szczecinianie All rights reserved.