Moniuszko Inspiration

W listopadzie, w Operze na Zamku odbędzie się Festiwal Moniuszko Inspiration. Podczas 7 wydarzeń festiwalowych międzynarodowi artyści zinterpretują twórczość Moniuszki w różny, oddalony od siebie sposób. Już dziś zapraszamy Państwa, 8 listopada na koncert „Verbum nobile – szlachetne słowo honoru”.

„Spektakl inspirowany twórczością muzyczną Stanisława Moniuszki, podczas którego widzowie będą mogli usłyszeć mniej i bardziej znane kompozycje tego twórcy, ale również tradycyjną muzykę regionalną, która sięga do rdzenia naszej kultury i tradycji muzycznej oraz tanecznej. Pretekstem do powstania spektaklu stały się stare, łacińskie słowa verbum nobile, czyli szlachetne słowo honoru. Wykonawcy w zaskakujący sposób przeniosą widzów w kolorowy świat polskiego tańca, śpiewu i żywej muzyki.”

A co dokładnie zobaczycie 8 listopada? Tego wam nie zdradzimy, ale możemy uchylić rąbka tajemnicy, że do tego wydarzenia przygotowujemy się od wyjazdu na nasze letnie zgrupowanie. Wierzcie nam na słowo, że takiego koncertu w naszym wykonaniu jeszcze nie było!


Bilety dostępne na stronie internetowej oraz kasach Opery na Zamku:

Już 24 lata z Wami!!!

Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie promuje Polski folklor i tradycję, skupiając w swoim kręgu młodych i starszych pasjonatów polskiego folkloru, gdzie zawiązują się  prawdziwe przyjaźnie, tworząc jedną wielką rodzinę zakochaną w polskiej tradycji. 

+48 501 923 882 - Ewa
+48 505 862 121 - Krzysztof

ul. Ku Słońcu 35/8 71-046 Szczecin
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wspiera nas
Pomorze Zachodnie


Projekt i wdrożenie strony internetowej: Studio Graficzne BluePoint
© 2019 - ZPiT Szczecinianie All rights reserved.