Moniuszko Inspiration! - FOLK

Piątkowe wydarzenie ( tj. 8.11.2019 ) zapamiętamy na bardzo długo, a to wszystko z powodu spektaklu pt. „Verbum nobile - szlachetne słowo honoru”, który odbył się w ramach Festiwalu Moniuszko Inspiration w Operze na Zamku.

Spektakl inspirowany twórczością muzyczną Stanisława Moniuszki, podczas którego widzowie mogli usłyszeć mniej i bardziej znane kompozycje tego twórcy, ale również tradycyjną muzykę regionalną, która sięga do rdzenia naszej kultury i tradycji muzycznej oraz tanecznej. Pretekstem do powstania spektaklu stały się stare łacińskie słowa verbum nobile, czyli szlachetne słowo honoru. Kolorowy świat polskiego tańca, śpiewu i żywej muzyki.

Serdecznie dziękujemy Łukaszowi Neterowi, który jest reżyserem oraz choreografem spektaklu, wspaniałej Orkiestrze Opery na Zamku pod batutą Maestro Jerzego Wołosiuka dzięki, którym Polonez oraz Mazur zabrzmiały magicznie. Dziękujemy również Monice Kielibie za zmysłowe wykonanie improwizacji do pieśni „Szumią jodły”. Szczególne podziękowania kierujemy również naszym przyjaciołom z Kapeli PoPieronie, którzy w niesamowity sposób zinterpretowali utwory Stanisława Moniuszki. Dziękujemy oczywiście tancerzom, solistom, kapeli oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego aby ten dzień był naprawdę wyjątkowy!

Napisane: 14 listopada 2019

Już 22 lata z Wami!!!

Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie promuje Polski folklor i tradycję, skupiając w swoim kręgu młodych i starszych pasjonatów polskiego folkloru, gdzie zawiązują się  prawdziwe przyjaźnie, tworząc jedną wielką rodzinę zakochaną w polskiej tradycji. 

+48 501 923 882 - Ewa
+48 505 862 121 - Krzysztof

ul. Ku Słońcu 35/8 71-046 Szczecin
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wspiera nas
Pomorze Zachodnie


Projekt i wdrożenie strony internetowej: Studio Graficzne BluePoint
© 2019 - ZPiT Szczecinianie All rights reserved.