Szczecinianie w Indiach

Początek naszego jubileuszowego roku rozpoczęliśmy wyprawą na festiwal do Azji, a konkretnie do Indii. W dniach 8-12 stycznia braliśmy udział w międzynarodowym festiwalu folkloru w Suracie, występując w towarzystwie zespołów ze Słowacji, Rumunii, Indonezji oraz zespołu gospodarzy.

Podczas festiwalu mieliśmy okazję poznać lepiej indyjską kulturę. Dzięki ogromnej gościnności organizatorów mogliśmy także zobaczyć codzienność mieszkańców i poznać realia ich życia. W naszej pamięci pozostaną na pewno bardzo ostre posiłki czy przejażdżki na wielbłądach. A co najważniejsze z tego wyjazdu, spełniając się jako artyści na scenie zostaliśmy bardzo dobrze przyjęci. Indyjska prasa oraz telewizja publikowała nasze zdjęcia i wywiady w krajowych mediach.

Do Polski wróciliśmy pełni pozytywnej energii ze wspaniałymi wspomnieniami. Mamy nadzieję wrócić kiedyś do Indii i spotkać jeszcze raz tych wspaniałych ludzi.

Napisane: 16 Stycznia 2020

Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie promuje Polski folklor i tradycję, skupiając w swoim kręgu młodych i starszych pasjonatów polskiego folkloru, gdzie zawiązują się  prawdziwe przyjaźnie, tworząc jedną wielką rodzinę zakochaną w polskiej tradycji. 

+48 501 923 882 - Ewa
+48 505 862 121 - Krzysztof

Sala taneczna
ul. Ku Słońcu 124, 71-073 Szczecin

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wspiera nas
Pomorze Zachodnie


Projekt i wdrożenie strony internetowej: Studio Graficzne BluePoint
© 2019 - ZPiT Szczecinianie All rights reserved.