•  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Galowy Koncert Kolęd i Pastorałek

W niedzielę 7 stycznia o godz. 16.00 zapraszamy wszystkich na GALOWY Koncert Kolęd i Pastorałek w Kaplicy Szkół Salezjańskich przy ul. Ku słońcu 124 w Szczecinie.

Czytaj dalej

Enjoy the folk

Dziękujemy raz jeszcze pomysłodawcy i wykonawcom z ZPiT Szczecinianie, którzy przyczynili się do stworzenia i promocji filmiku z Depeche Mode. Oto krótkie podsumowanie akcji:
Już od samego rana przed opublikowaniem filmu prasa się rozpisywała i pytała:
„Co zaserwuje szczecinianka światowej publiczności?...

Czytaj dalej

Warsztaty w Widuchowej.

Stowarzyszenie „ Nadodrzańskie Klimaty” jest organizatorem I Gminnego Przeglądu Dziecięcych Zespołów Ludowych.  Przegląd poprzedzony był warsztatami poprowadzonymi przez członków Zespołu Pieśni i Tańca "Szczecinianie", które odbyły się 19 listopada   w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Widuchowej. 

Czytaj dalej

Kolędowanie w Kole

17 grudnia Zespół Pieśni i Tańca „Szczecinianie" będzie  kolędować w pięknym mieście nad Wartą w samym centrum Polski. Rodzinne Kolędowanie organizowane tuż przed świętami przez Urząd Miejski w Kole, Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie w Kole, Parafię p. w. Matki Bożej Częstochowskiej w Kole, Miejski Dom Kultury w Kole, ZHP Koło, to już lokalna tradycja. 

Czytaj dalej

Koncert #MojaNiepodległa.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości mieliśmy zaszczyt zatańczyć oraz zaśpiewać z licznie zgromadzoną publicznością w Arena Szczecin. Nasz występ był nawet transmitowany na żywo przez stronę facebokową portalu Onet.pl
Doniesienia medialne: 
 Głos Szczeciński: „Na głównej hali występ zespołu Szczecinianie i śpiewanie piosenek patriotycznych wraz z publicznością. Tak pełnej hali dawno tu nie było. Członkowie zespołu mogą być dumni, że tak porwali zgromadzonych, wywołując w nich pozytywne emocje. 

Czytaj dalej

Warsztaty w Studio Teatr Iwona Mirońska-Gargas

3 grudnia w Studio Teatr Iwona Mirońska-Gargas poprowadziliśmy warsztaty adresowane do osób zdających egzaminy na wyższe uczelnie teatralne i wszystkich chcących poznać podstawy polskich tańców narodowych.

Czytaj dalej

Dzień Pracownika Socjalnego.

27 listopada 2017 roku na zaproszenie Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie młodzieżowa grupa reprezentacyjna naszego Zespołu wystąpiła podczas Gali z okazji Dnia Pracownika Społecznego. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie i wiele miłych opinii po naszym występie.

Czytaj dalej

Tutejsi – peryferia i pogranicza. Tradycje muzyczne Pomorza Zachodniego

Tutejsi – peryferia i pogranicza. Tradycje muzyczne Pomorza Zachodniego
W dniach 22-23 września 2017 roku w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów wzięliśmy udział w ogólnopolskiej konferencji naukowo-praktyczna pt. „Tutejsi – peryferia i pogranicza. Tradycje muzyczne Pomorza Zachodniego”.
Na konferencję składała się część wykładowa, warsztatowa i koncertowa. 

Czytaj dalej