•  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Tutejsi – peryferia i pogranicza. Tradycje muzyczne Pomorza Zachodniego

Tutejsi – peryferia i pogranicza. Tradycje muzyczne Pomorza Zachodniego
W dniach 22-23 września 2017 roku w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów wzięliśmy udział w ogólnopolskiej konferencji naukowo-praktyczna pt. „Tutejsi – peryferia i pogranicza. Tradycje muzyczne Pomorza Zachodniego”.
Na konferencję składała się część wykładowa, warsztatowa i koncertowa. 

Czytaj dalej

Jubileusz 60-lecia posługi Pallotynów.

Jubileusz 60-lecia posługi Pallotynów.
Oprawę muzyczną podczas niedzielnej liturgii 8 października,  z okazji Jubileuszu 60-lecia posługi Pallotynów w Szczecinie prowadził Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie.
 Od ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi usłyszeliśmy  podczas Mszy Świętej bardzo dużo słów uznania.

Czytaj dalej

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.

10 października na zaproszenie Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób Chorych Psychicznie "Rodzina" i  Środowiskowego Domu Samopomocy w Szczecinie oraz  Domu Pomocy Społecznej przy ul. Broniewskiego, Reprezentacyjna Grupa Młodzieżowa wystąpiła w Zespole Szkół nr 8 im. w Szczecinie podczas obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Grupa zaprezentowała suitę tańców Beskidu Śląskiego.

Czytaj dalej

Kościół św. Jana Ewangelisty w Szczecinie

W niedzielę 8 października, o godz. 18:00 zapraszamy do  Kościoła św. Jana Ewangelisty (dawniej św. Jana Chrzciciela) ul. Świętego Ducha 9 w Szczecinie, gdzie pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, odbędzie się Msza Święta.
Oprawę muzyczną  podczas tej Uroczystej Mszy Świętej wykona Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie.

Serdecznie zapraszamy.

Czytaj dalej

PRZESTRZEŃ DLA PIEŚNI

PRZESTRZEŃ DLA PIEŚNI
Joanna Sinkiewicz i Zofia Ossowska reprezentowały Zespół Pieśni i Tańca „Szczecinianie"w I PRZEGLĄDZIE PIEŚNI IM. ZOFII I JÓZEFY SORDYL" w Łodygowicach, w którym otrzymały wyróżnienie "Burza braw". Jesteśmy pod wrażeniem wspaniałej organizacji, ale przede wszystkim magii klimatu, który organizatorzy i uczestnicy wspólnie stworzyli. 

Czytaj dalej

Święto Pieśni - Przegląd im. Zofii i Józefy Sordyl z udziałem „Szczecinian".

Siostry, które są legendą Beskidu Żywieckiego, a jednocześnie autorytetami polskiego folkloru. Do tego zacnego i wyjątkowego przeglądu w kategorii solistek, zakwalifikowały się nasze dwie wychowanki: Joanna Sinkiewicz i Zofia Ossowska. Jako „Szczecinianie" jesteśmy dumni i radośni, że znaleźliśmy się w tak doborowym towarzystwie. 

Czytaj dalej

Koncert „Turgielanki” w Szczecinie

W sobotę 23 września 2017 r. o godz. 15:00 w Teatrze Lalek „Pleciuga” w Szczecinie,  Fundacja Polskie Wartości zorganizował  koncert Polskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Turgielanka” z miejscowości Turgiele na Wileńszczyźnie.

Czytaj dalej