Zespół Pieśni i Tańca
Szczecinianie

Z fascynacji folklorem, która towarzyszyła grupie ludzi przez wiele lat, powstał Zespół Pieśni i Tańca „Szczecinianie”, łączący to co stare – bogactwo polskiej tradycji – i młode – ludzi pełnych pasji i niespotykanej energii, które biją ze scen już 21 lat. Własnym trudem i pracą, sięgaliśmy do źródeł polskiego folkloru. Stworzyliśmy repertuar przedstawiający tańce i pieśni różnych regionów Polski. Z własnych funduszy zakupiliśmy pierwsze stroje. Na przestrzeni dekady, zespół skupiający początkowo kilkoro tancerzy, rozrósł się i dziś angażuje w swoją działalność blisko dwustu artystów, podzielonych na różne grupy wiekowe. Kierownikami zespołu są Ewa Ott-Kamińska (choreograf i instruktor), Kazimierz Ott oraz odpowiadający za kapelę Krzysztof Kamiński. Szczecinianie podzieleni są na kilka grup wiekowych: dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym (klasy 1-3 oraz 4-6), młodzież gimnazjalną i licealną, grupę studencką z osobami pracujących oraz grupę seniorów.

Zespół posiada swoją kapelę, która zawsze na żywo wzmacnia przekaz artystyczny koncertów. W repertuarze zespołu zobaczyć można m.in. tańce kaszubskie, krakowskie, rzeszowskie, łowickie, lubelskie, spiskie, pasterskie, żywieckie, rybackie, śląskie oraz narodowe. Na stałe współpracujemy z wybitnymi choreografami z całej Polski.

Bierzemy udział w koncertach charytatywnych i promujących miasto, województwo, region w kraju i za granicą przez co zostaliśmy zaproszeni do kampanii organizowanej przez Miasto Szczecin: „Szczecin_z całego serca polecam AMBASADOR”.

Od 2007 roku Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie jest organizatorem cyklicznych koncertów pod nazwą „W podróży do źródeł”, którego celem jest pokazanie własnych korzeni kulturowych . Na koncerty te zapraszane są także zespoły z innych części Polski. Koncerty spotkają się z niezwykle gorącym przyjęciem i wielkim zainteresowaniem szczecińskiej publiczności.

Zespół Reprezentacyjny Pomorza Zachodniego

Od 2018 ZPiT Szczecinianie stał się reprezentacyjnym zespołem ludowym Pomorza Zachodniego.

Posiadamy Certyfikat PS CIOFF

Od 2013 ZPiT Szczecinianie posiada weryfikację ekspertów PS CIOFF.

Honorowy Ambasador Szczecina

W roku 2013 Zespół za swoje zasługi i dokonania oraz promocję Miasta Szczecin otrzymał zaszczytny, dożywtni tytuł „Honorowego Ambasadora Szczecina”.

Grupy wiekowe

Każda prawdziwa pasja zaczyna się zawsze od poznania własnych korzeni, która poprzez zabawę pozwala poznawać nowe liczne znajomości, a te z czasem przeradzają się w prawdziwą przyjaźń i miłość, nie tylko do tańca, ale również do osób, które mieliśmy możliwość poznać.

Grupa dziecięca

Zajęcia grupy dziecięcej odbywają się w każdą sobotę:
Godzina: 14:30 - 15:30
Miejsce: Sala taneczna - Szkoły Salezjańskie, ul. Ku Słońcu 124
(sala na piętrze)

Grupa młodzieżowa

Zajęcia grupy dziecięco-młodzieżowej odbywają się w każdą sobotę:
Godzina: 10:00 - 12:00
Miejsce: Sala taneczna - Szkoły Salezjańskie, ul. Ku Słońcu 124
(sala na piętrze)

Grupa studencka

Zajęcia grupy młodzieżowej odbywają się w każdy piątek:
Godzina: 17:00 - 19:00
Miejsce: Sala taneczna - Szkoły Salezjańskie, ul. Ku Słońcu 124
(sala na piętrze)

Grupa dorosłych

Zajęcia grupy dorosłej odbywają się w każdy poniedziałek i czwartek:
Godzina: 18:15 - 20:00
Miejsce: Sala taneczna - Szkoły Salezjańskie, ul. Ku Słońcu 124
(sala na piętrze)

Grupa seniorów

Zajęcia grupy seniorów odbywają się w każdy wtorek:
Godzina: 18:00 - 20:00
Miejsce: Sala taneczna - Szkoły Salezjańskie, ul. Ku Słońcu 124
(sala na piętrze)

Nabór do zespołu

Zapraszamy na nabory do wszystkich grup wiekowych: dziecięcych, starszych dziecięcych, młodzieżowych, studenckich i dorosłych. Wszystkie zainteresowane osoby dołączeniem do nas zapraszamy do kontaktu pod numerami telefonów

Ewa Ott-Kamińska

501 923 882

Krzysztof Kamiński
505 862 121

Więcej zdjęć z naszych sesji i koncertów oraz bieżące informacje o naszych występach, wyjazdach, wydarzeniach znajdziesz na naszych profilach społecznościowych. Bądź na bieżąco.

Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie promuje Polski folklor i tradycję, skupiając w swoim kręgu młodych i starszych pasjonatów polskiego folkloru, gdzie zawiązują się  prawdziwe przyjaźnie, tworząc jedną wielką rodzinę zakochaną w polskiej tradycji. 

+48 501 923 882 - Ewa
+48 505 862 121 - Krzysztof

Sala taneczna
ul. Ku Słońcu 124, 71-073 Szczecin

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wspiera nas
Pomorze Zachodnie


Projekt i wdrożenie strony internetowej: Studio Graficzne BluePoint
© 2019 - ZPiT Szczecinianie All rights reserved.